Den Země

Oslavy Dne Země mají u nás na škole svou tradici. Protože letos připadl Den Země na velikonoční pondělí 22. 4. 2019, oslavy probíhaly až v úterý 23. 4. a ve středu 24. 4. 2019.
    Žáci z ekotýmu připravili pro své spolužáky ze 3. – 7. tříd orientační závod kolem školy „Po stopách PETky Bětky“, jehož cílem bylo upozornit na třídění plastů a použití plastů v domácnosti. Vstupenkou do závodu bylo 10 PET víček. Úkolem družstva bylo v co nejrychlejším čase splnit úkoly na 10 stanovištích. Nejlepší družstva z každého ročníku byla odměněna drobnými cenami.
   V pátek 26. 4. se některé třídy vydaly se svými učiteli na Pernštýnské náměstí, kde se konaly oslavy Dne Země organizované různými organizacemi, např. ekocentrem Paleta.
   Všechny akce byly zdařilé a děti měly dobrý pocit nejen z krásně prožitých slunečných dnů, ale hlavně z toho, že nasbíraly spoustu PET víček, něco nového se dozvěděly třeba o koloběhu PET lahví, době rozkladu PETky , igelitového sáčku, skla, žvýkačky, plechovky a dalších věcí v přírodě.
   Děkujeme všem zúčastněným a organizátorům akcí a doufáme, že příští rok si to spolu zase užijeme.

Mgr. M. Stoklasová, Mgr. L. Vánská

Všechny obrázky jsou uloženy ve formátu *.jpg a s rozlišením 1024 x 768 pixelu.