Den Země 2018

Oslavy Dne Země mají u nás na škole svou tradici. Protože letos připadl Den Země na neděli 22. 4. 2018, oslavy probíhaly už od středy 18. 4. do pátku 20. 4. 2018.
   Ve středu absolvovala celá škola výukový program společnosti Seiferos cz. o životě dravců a sov. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavého, shlédli ukázku imitace lovu, výjimečné letecké schopnosti a odměnou těm pozorným byl přílet dravce na ruku.
   Ve čtvrtek si žáci z ekotýmu připravili pro své spolužáky z 5. – 7. tříd orientační závod kolem školy „Po stopách žabáka BATa“, jehož cílem bylo upozornit na třídění „BATerií“, použití baterií a spotřebičů na baterie. Vstupenkou do závodu byla vybitá baterie. Úkolem družstva bylo v co nejrychlejším čase splnit úkoly na 10 stanovištích. Na prvních místech se umístili žáci 7. ročníku, ale vůbec nejlepší bylo družstvo učitelů ve složení pan učitel P. Miksánek a paní učitelky K. Svobodová a E. Herzánová.
   V pátek 20. 4. se některé třídy vydaly se svými učiteli ekologickým trolejbusem na Pernštýnské náměstí, kde se konaly oslavy Dne Země organizované různými organizacemi, např. ekocentrem Paleta.
   Všechny akce byly zdařilé a děti měly dobrý pocit nejen z krásně prožitých slunečných dnů, ale hlavně z toho, že nasbíraly spoustu baterií, něco nového se dozvěděly třeba o životě dravců a sov a udělaly něco pro přírodu.
   Děkujeme všem zúčastněným a organizátorům akcí a doufáme, že příští rok si to spolu zase užijeme.

Mgr. M. Stoklasová, Mgr. L. Vánská a Mgr. H. Froschová

Všechny obrázky jsou uloženy ve formátu *.jpg a s rozlišením 1024 x 768 pixelu.