Návštěva Národního divadla

V prosinci opět vyjel od naší školy autobus plný těch, kterým kulturní zážitky nejsou cizí. Tentokrát jsme vyrazili do Národního divadla na baletní představení Louskáček, které bylo upravené podle anglické pohádky Vánoční koleda.
   Přestože toto nastudování nebylo kritikou příliš kladně hodnocené, dětem i nám rodičům a učitelům se moc líbilo. Na rozdíl od kritiků jsme se mohli plně vžít do Dickensova pohádkového příběhu zasazeného do vánočního času. Užili jsme si třpytivý sníh, který o těchto svátcích nevídáme v ulicích našeho města. Dívky mohly obdivovat překrásné blyštivé šaty a ladnost pohybů profesionálních tanečnic a tanečníků a naplno si zase jednou užít vítězství dobra nad zlem.
   O přestávkách si žáci prohlíželi výzdobu Národního divadla a nebyli zdaleka jediní, kdo si na otevřené střešní terase cvakal "selfíčka" s Myslbekovými alegorickými sochami anebo rozsvícenou noční Prahou v pozadí.

Mgr. Iva Chauturová a dívky ze 7. A

Všechny obrázky jsou uloženy ve formátu *.jpg a s rozlišením 1024 x 768 pixelu.