Výlet do Prahy

Věděli jste, že při natáčení pohádky Tři oříšky pro Popelku musely být vyrobeny tři střevíčky, protože Libuše Šafránková neměla právě malou nožku, a proto by její střevíček mohlo nazout mnoho dalších hereček? Toto a mnohem více o natáčení a výrobě pohádek a filmů jsme se dověděli na školním výletě, na který vyrazily Tomíkovy třídy 1. C a 2. C v polovině května.
   Počasí nám příliš nepřálo, ale nám to nevadilo - první zastávkou byly barrandovské ateliéry a výstavní prostor Filmpoint, kde jsme přišli na kloub některým filmovým trikům, prohlédli si kostýmy a rekvizity z nejvýznamnějších filmů a pohádek a vyřádili se v provizorní kostymérně.
   Potom nás náš autobus převezl do centra, kde jsme se prošli po břehu Vltavy a po Karlově mostě a zamířili do Muzea Karla Zemana. Každá třída si zde zahrála pátrací hru a našla poklad v podobě sádrového trilobita a bonbonů, poté jsme si mohli vyzkoušet mnoho interaktivních prvků a iluzí. Na závěr prohlídky se někteří z nás prostřednictvím zelené stěny nechali šikovně vpravit do krátkého filmového záběru.
   To ale nebylo všechno - v přístavu na nás totiž čekala ještě moderní motorová loď Bohemia Rhapsody s posuvnou skleněnou střechou, se kterou jsme podpluli několik mostů a pokochali se výhledem na Pražský hrad, Petřín a Strahovský klášter.
   Do autobusu jsme se vraceli unavení, ale plni zážitků a kolem páté hodiny podvečerní jsme v pořádku zastavili zpět u školy.

Mgr. Kateřina Kánská

Všechny obrázky jsou uloženy ve formátu *.jpg a s rozlišením 1024 x 683 pixelu.