 Nabídka pro 1. stupeň ZŠ
1.ročník
Cíl: Vytváříme podnětné prostředí pro všechny žáky
• Vzdělávání vedou kvalifikovaní pedagogové
• Nabízíme pro vybranou skupinu žáků se zájmem o český jazyk a matematiku dělenou hodinu týdně,
kdy pracují s jiným pedagogem
- V českém jazyce zařazujeme: rébusy, křížovky, práci s obsahem textu, tvůrčí psaní, řečnická cvičení
- V matematice se zaměřujeme na logické úlohy s více řešeními, matematické pyramidy, sudoku,
tvorbu logických řad, podporu představivosti
- Hodina vedená jiným pedagogem a práce v jiné skupině než je třída rozvíjí také intrapersonální inteligenci žáků
• Zařazujeme objevování, experimentování, řešení problémových a zajímavých úloh
• K povinným předmětům 1. ročníku patří také anglický jazyk 45 minut týdně
• Připravujeme nabídku zájmové činnosti organizované školou i externími organizacemi
• Zaměřujeme se na osobnostní a sociální rozvoj dítěte - rozvoj tvořivosti, představivosti, komunikačních
dovedností, podporu zdravého sebepojetí formou třídnické hodiny
• Třídní učitelé organizují pravidelné setkání a konzultace s rodiči včetně triád a kaváren pro rodiče
• Postojové hodnoty a sociální dovednosti u žáků podporujeme exkurzemi, návštěvami na pracovištích rodičů
• Pracujeme ve specializovaných učebnách s multimediální technikou, odbornými materiály, pomůckami
• Do vzdělávání zařazujeme pečlivě vybrané vzdělávací nabídky dalších vzdělávacích zařízení například:
- Paleta – ekologická tématika
- Východočeská galerie – programy s výtvarnou tématikou, výstavy s programem, programy zaměřené
na výtvarné techniky
- Východočeské divadlo Pardubice
- Škola Svítání – sdílení zkušeností, náslechy
- Hvězdárna DDM – Gorkého
- Krajská knihovna Pardubice
- Spolupráce s Fakultou elektrotechniky a informatiky Pardubice
• Uvedenými organizačními, personálními a materiálními podmínkami vytvoříme optimální podmínky
pro PODPORU VŠECH ŽÁKŮ 1. ROČNÍKU
• DIAGNOSTIKOVÁNÍ žáků pro vytvoření skupiny žáků 1. ročníku s vyšším zájmem o Český jazyk nebo Matematiku
proběhne formou školního testování a hodnocení
2. až 5. ročník
Zaměřujeme se na individuální péči
• Nadané a mimořádně nadané žáky vzděláme v standardních třídách
• Tvoříme individuální vzdělávací plány „na míru“ nadaného, mimořádně nadaného žáka
V průběhu vyučování zařazujeme:
• prohlubování a rozšiřování učiva v rámci osnov daného ročníku
• vnitřní diferenciaci žáků v předmětu matematika a český jazyk – 1 dělená hodina/týdně
• účast ve výuce některých předmětů se staršími žáky, spolupráci žáků různého věku
• možnost pracovat rychlejším tempem
• individuální přestup žáka o ročník výš
• zapojení do rozsáhlejších prací a projektů, prezentační činnosti
• nepovinné a volitelné předměty, zájmovou činnost, tvořivé dílny
• účast na soutěžích a olympiádách
• DIAGNOSTIKOVÁNÍ žáků pro vytvoření skupiny žáků pro vyšší ročník s vyšším zájmem o Český jazyk
nebo Matematiku proběhne formou školního testování a hodnocení, případně po dohodě s rodiči v PPP Pardubice
|