8.A a 8.B v Národním muzeu

Ve středu 29.3.2023 navštívili žáci 8. A a 8. B Národní muzeum v Praze.

Zde si prohlédli nejen expozici Zázraky evoluce, kde si zopakovali zajímavosti celé živočišné říše, ale i další výstavy, např. pravěk a minerály. Podívali se i do spojovací chodby mezi historickou a novou budovou Národního muzea, kde viděli proměnu Václavského náměstí v průběhu let.

Protože se jednalo o zeměpisno-přírodovědnou exkurzi, výlet pokračoval procházkou přes Václavské náměstí, Františkánskou zahradu k Národnímu divadlu. Odtud jsme pokračovali na Kampu k Werichově vile a přes Čertovku k Lennonově zdi. Dále jsme přešli přes Karlův most Karlovou ulicí na Staroměstské náměstí, kde jsme nemohli vynechat prohlídku orloje. Potom jsme prošli Celetnou ulicí k Prašné bráně a kolem ČNB pokračovali k Masarykovu nádraží, Jeruzalémské synagoze a odtud už přes Senovážné náměstí k hlavnímu nádraží.

Trochu unaveni, ale obohaceni o spoustu informací a zážitků, jsme nasedli do vlaku a sdíleli společné zážitky.

Michaela Stoklasová