Za kulturou s Tomíkovou třídou 3.C

Ve čtvrtek 20.2. se v naší třídě konalo přijímací řízení, a tak jsme se vydali na celý den za kulturou.

V Galerii města Pardubic na nás čekala sugestivní výstava rakouské mezioborové skupiny Time´s Up s názvem SeatoxDetox. Jak již název a propagační materiály napovídají, ocitli jsme se v blízké budoucnosti světa po ekologickém kolapsu oceánů, v němž jediné zvíře, které dokáže v této vodě bez kyslíku přežít, je medúza. My však jako představitelé záchranné skupiny přesto setrváváme, provádíme výzkumné práce a snažíme se získat zpět náš vodní svět.

Abychom si trochu vylepšili ponurou náladu, naše další kroky vedly do Domu U Jonáše na výstavu ilustrátora a autora knižních průvodců po městech a místech celého světa Miroslava Šaška s názvem Šaškův svět. Obdivovali jsme jeho veselé ilustrace, prolistovali všechny průvodce, pohráli si s interaktivními objekty a také zauvažovali o návrhu a výrobě podobného průvodce Pardubicemi.

Slunečný den jsme zakončili procházkou kolem Chrudimky při návratu do školy.